Paylaştıklarım

Ülker: ESG 2022 Endeksi’nde değerlendirmeye giren tek Türk gıda şirketi!

LinkedIn

Yıldız Holding’in “Bu Dünya Bizim” yaklaşımı doğrultusunda kapsamlı sürdürülebilirlik çalışmaları yürüten lider gıda şirketimiz Ülker, insana, topluma ve doğaya önemli faydalar sağlıyor. Ben de iftihar verici sürdürülebilirlik performansıyla yepyeni bir başarıya daha imza attığı haberini mutlulukla paylaşıyorum. S&P Global’ın ESG 2022 Endeksi’nde puanı yükselen Ülker, listede yer alan tüm dünyadaki gıda ürünü şirketleri arasında ilk yüzde 4’lük dilimde, farklı sektörlerden listeye giren Türk şirketleri arasında ise ilk 3’te yer alıyor. Lider şirketimizin bu önemli başarısına katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarımızı tebrik ederim. “İsrafsız Şirket” modelimiz, sürdürülebilirlik odağımız ve yenilikçi vizyonumuzla daha nice nesillere mutluluk dağıtmak üzere çalışmaya, örnek uygulamalarla daima daha iyiye doğru ilerlemeye devam edeceğiz. 

#YıldızHolding #Ülker #BuDünyaBizim #Sürdürülebilirlik

Ülker’in paylaşımı;

Sürdürülebilirlik çalışmalarımızla, uluslararası derecelendirme kuruluşu S&P Global tarafından hazırlanan, dünya genelinde on binin üzerinde şirketin puanlandığı, ESG 2022 Endeksi’nde (Environmental, Social & Governance/ Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) değerlendirmeye giren tek Türk gıda şirketi olduk. 

Dünya genelinde değerlendirilen 353 gıda ürünleri şirketi (food products) içerisinde puanımızla en iyi %4’lük dilime girmeyi başardık. Bu yıl da endekste yer alırken, puanımızı yukarı taşımanın ve farklı sektörlerden listede yer alan en yüksek puanlı 3 Türk şirketinden biri olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu başarıda katkısı ve sürdürülebilirlik faaliyetlerimizde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. #Ülker #Sürdürülebilirlik #MutuEtMutluOl #DoğaBizeEmanet

YORUM YAZIN