Paylaştıklarım

Gökhan Hotamışlıgil Harvard Sabri Ülker Metabolik Araştırma Merkezi’ni Anlatıyor!

LinkedIn

Rize’den Harvard’a uzanan muazzam bir başarı hikayesi!

Harvard Sabri Ülker Metabolik Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına konuk olarak oldukça ilginç bir sohbet gerçekleştirdi. Ailesinden, çocukluğundan ve meslek seçimini etkileyen unsurlardan diyabet hastalığına ilişkin en son gelişmelere kadar pek çok konuya değinen Gökhan Bey’i sonuna kadar ilgiyle dinledim. 

Bu sohbette, Sabri Ülker Merkezi’nin hikayesinden ve çalışmalarından da ayrıntılarıyla bahsetmişler. Hudutları zorlamaktan, bilimsel çalışmaların uzun vadeli süreçler gerektirdiğinden ve bu alanda da uluslararası ağların, iş birliklerinin ve bilgi alışverişinin öneminden söz ediyor. 

Ekibiyle birlikte genetik ve metabolizma sağlığı alanında çığır açan araştırmalara ve buluşlara imza atan değerli bilim insanımız Gökhan Bey’in hoş anekdotları eşliğinde bilime dair önemli konuların ele alındığı bu programı mutlaka izlemenizi öneriyorum. Zira hepimizi ilgilendiren şeylerden bahsediyorlar 😊Affınıza mağruren bendeniz Murat’tan da bahsediyor.

 

Kısa Link:

Programın tamamını izlemek isterseniz:

Birinci kısım https://youtu.be/E_p4gn23NZk

İkinci kısım

 

YORUM YAZIN