Tarih

ZENGİNİN MALI, ZÜĞÜRDÜN KOMPLOSUDUR! Özet Vidyo

LinkedIn

Geçtiğimiz hafta konumuz komplo teorileriydi.  Osmanlı’nın son demlerinden ve kaderin ağlarını nasıl ördüğünden bahsetmiştim “ZENGİNİN MALI, ZÜĞÜRDÜN KOMPLOSUDUR!” başlıklı yazımda.

 

Kronik Kitap’tan çıkan Niall Ferguson’un Rothschild Hanedanı, Prof. Dr. Mustafa Balcıoğlu ve Prof. Dr. Sezai Balcı’nın  Rothschildler ve Osmanlı İmparatorluğu kitabı ve Prof. Dr. Vahdettin Engin’in Pazarlık isimli kitabından da yararlandığım yazımın özeti vidyoda, tamamı ise aşağıdaki linkte.

Yarınsa konumuz sanat. Sanatın insanlık tarihinde nasıl değiştiği, nelerin tartışıldığı, soyut sanatın nasıl ortaya çıktığı, komünist Rusya’da neden yasaklandığı, İslam sanatına soyut sanat deyip diyemeyeceğimiz, Picasso’nun Kübist sanata zaman boyutunu nasıl eklediği, fotoğrafçılık sanat mıdır ve tabii ne olacak bu sanatın geleceği…

Peki neden önemli bu konular derseniz; sanat hızla küçülen dünyada ortak anlayış ve lisan için oldukça kritik. Birlikte öğrenmek ve fikir jimnastiği yapmak için yarın tüm platformlarda 11’de bekliyorum.

 

 

https://muratulker.com/y/zenginin-mali-zugurdun-komplosudur/

 

 

#komplo #teori #osmanlı #tarih #sanat

YORUM YAZIN