İş Hayatı

NASIL ETKİLİ OLURUM? ÖZET VİDYO

LinkedIn

Geçen hafta yazım “Şirkette Etkili Bir Oyuncu Musunuz?” sorusuyla başlamıştı.

 

Liz Wiseman ilginç bir kitap yazmış. Özellikle etkili oyuncuların, sporda tüm takımı nasıl değiştirdiğinden yola çıkarak, iş yerinde etkili oyuncuların tüm işi nasıl etkileyebileceğini anlatıyor.  

 

Yazımda Wiseman’ın kitabından da yararlanarak kısa notlar halinde etkili oyuncuların özelliklerini, nasıl davrandıklarını ve alışkanlıklarını sıraladım. “Siz de ETKİLİ OLMAK ister miydiniz?” diye sordum.

 

Liz Wiseman hevesten söz etmemiş. Ama işinizde, başarıya duyulan heves de çok önemli ve etkili bir faktördür başarılı olmak için! Ben başarımızın, hep yılmadan her gün aynı şeyleri tekraren yapmaktan ve her gün daha iyi yapmaktan ibaret olduğunu söylerim. Bu söylemesi kolay ama başarması zor bir şeydir. Ama tabii yaparsanız sizi çok güçlü kılan bir sihire sahip olursunuz.

 

Yazımın tamamını okumayanlar için linkini ve kısa bir özetini buraya bırakıyorum. Yarın ise trendler konusunda bir yazı sizi bekliyor olacak. Malum iş yaşamında trendleri araştırmak, belirlemek, ona göre kararlar almak çok önemli… Peki nasıl olacak bu iş ve şu anda neler trend? Yarın 11.00 bu soruların cevaplarını birlikte bulabilmek için saat 11.00’de tüm platformlarda bekliyorum.

 

Yazının tamamı: https://muratulker.com/y/nasil-etkili-olurum/

 

YORUM YAZIN