Videolarım

İş Dünyasında Bir Dinozor; Kartvizitler Özet Vidyo

LinkedIn

Geçtiğimiz hafta yazımın başlığı “İŞ DÜNYASINDA BİR DİNOZOR; KARTVİZİTLER” idi.

 

Kütüphanemde Prof. Dr. Zeki Kuşoğlu’nun yazdığı “Osmanlı Kartvizitleri: Hamid Aytaç, M. Halim Özyazıcı ve Arif Hikmet Bey’in Kartvizit ve Hat Örneklerinden Bir Derleme.” kitabını görünce böyle bir yazı yazmak aklıma gelmişti. Hatta bizim şirkette de sordum hala kartvizit kullanan var mı diye, eskisi kadar olmasa da hala kullanılıyormuş.

Benim ilk kartvizitimi “Kontrol Koordinatörü” olduğum zaman alabilmiştim, iş hayatımda dert anlatabilmek için bastırdığım bir tanışma aracı idi. Bugünse dijital kartım var mı ondan da emin değilim ama galiba bir karekodum var.

Bol fotoğraflı yazımın sonuna yazımda adı geçen hattatlarımızın Yıldız Holding Koleksiyonunda bulunan eserlerinden bir derleme bulacaksınız. Tarihten bir gezintiye ve kartvizitlerin geçmişini hatta geleceğini anlamak isteyenler için özet vidyo ekte, yazının tamamının linki ise aşağıda. 

Yarın ise konumuz 6-7 Eylül olayları. 2021’in sonlarına doğru yayına giren Kulüp dizisi ile bu konuda okumalar yapmaya başladım. Hatta önemli kitaplardan birini Şubat 2022’de tekneyle Atlantik’i geçerken bitirdim. Daha sonra bu konudaki gazete makaleleri ve bilimsel yayınları tap ettim. Ortaya yarınki yazım çıktı. Bakalım beğenecek misiniz. Saat 11.00’de tüm platformlarda bekliyorum.

Yazının tamamı: https://muratulker.com/y/is-dunyasinda-bir-dinazor-kartvizitler/

YORUM YAZIN