Paylaştıklarım

Ve YILBAŞI! 2022de NAPCAZ?!?

LinkedIn


Bi süre önce senenin son yönetim kurulu toplantısını yaptık. 2021 yılı ne olup bitenin kolay ölçülemediği bir yıl oldu. Ama şükür erken tedbir alıp yola koyulunca pandemiye rağmen bütçelerimizi fevkinde tutturabildik.
Stratejik olarak üç yıl önce ana işimize odaklanarak sendikasyon yapıp mali yapımızı kuvvetlendirmeye karar vermiştik. Bu sürede odak harici işlerimize veda ederek 30dan fazla muhtelif varlık satışı yaptık, 4 milyar Türk Lirası bankalara borç ödedik. Şükür ki devredilen bu tesislerin ülke ekonomisine ve istihdama katkıları devam etmektedir. Hani derler ya; yumurta aldım, sarısı çıkmadı diye şikayete gelen olmadı.
2022 yılı tahminlerimiz ise pek çeşitli, amacımız hiç bir işimizi aksatmadan, küçültmeden sürdürmektir. Parasal bütçelerimiz yanında miktar bütçelerine de önem veriyoruz ve harcamalarımızda daha tutumlu davranıyoruz.
Tüm operasyonlarımızda ise temel bazı prensipler uyguluyoruz.
Mesela Hintli bir iş adamından alıntı yapan CFOlarımızdan Hintli arkadaşımız Sridhar Ramamurthy dedikleri ile meşhur oldu.
“Sales is vanity, profits are sanity, but cash is reality!”
(Satış şatafat, kar dirayet, nakit hakikattır!)
Lütfen yorumlarınızı ve sizin uyguladığınız prensipleri paylaşınız, birbirimizden istifade edelim.
He bu arada bloğumda okuduklarımdan, yaşadıklarımdan esinlenerek yazdığım yazılardan derlenen ilk kitap Platin dergisi tarafından yılın iş kitabı olarak seçildi. Benim böyle bir ödül almak gibi bir niyetim yoktu, ben sadece özel hayatımda da duramıyorum, çalışıyorum. Şimdi de yine yazılarından derlenen “Hayatın İpuçları 2” kitabı çıktı. Bununla ilgili küçük bir söyleşi yaptım daha doğrusu oldubittiye getirildi😊 aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. 2022’de yazıları ne yapcaz derseniz, benim tarafda durmak yok, çalışmaya, üretmeye, farklı bakış açıları paylaşma, mutlu etmeye mutlu olmaya devam!

YORUM YAZIN