Araştırma

HELAL GIDA START-UP’LARI SAĞLIK VE LEZZET ARAYANLAR İÇİN İDEAL BİR SEÇENEK SUNUYOR!

LinkedIn

Kısa bir süre önce Global Helal Sertifikasyon Sistemini kaleme almıştım. https://www.linkedin.com/posts/mulker_gaftda-helal-koagner-activity-7178697051499610113-hDvt?utm_source=share&utm_medium=member_ios

Bu konuda ilginç bir araştırma yayınlandı. Onu da tamamlayıcı olduğu için paylaşmak istiyorum. 

Helal gıda, sadece inanç temelli değil, aynı zamanda lezzetiyle, özgünlüğüyle ve güvenirliliği ile tüketicilerin gözdesi haline geldi. Avrupa geneline baktığımızda Müslüman nüfusun artmasıyla birlikte helal gıda talebi tahmin edileceği gibi hızla yükseliyor. Bu nedenle sadece perakende devleri değil aynı zamanda girişimciler hatta çevrimiçi platformlar helal gıda ürünlerine daha kolay erişim sağlanması için çalışmalar yapıyor. 

Özetlemek gerekilirse, sağlıklı, lezzetli ve özgün olanı seçmek artık sadece bir tercih değil, bir yaşam tarzı haline geldi. Bu da Avrupa başta olmak üzere artan Müslüman nüfus ve helal ürünlerin yakaladığı uçtan uca tedarik zinciri standartı nedeniyle helal ürünlere yönelen talebin büyük ölçüde artacağına işaret ediyor. İş fikri arayanlara duyurulur! Yazının linki ekte.

 

https://www.ingredientsnetwork.com/halal-halo-taste-authenticity-and-convenience-news122239.html

YORUM YAZIN