Videolarım

Almanlar Neden Daha İyi Yapıyor? Özet Vidyo

LinkedIn

Geçen hafta bir kitap eşliğinde Almanya’ya gittik ve “Almanlar Niye Daha İyi Yapar?” sorusuna cevap aradık. Almanların iş yapış biçimleri, teknolojileri, kuralcılıkları konusunda bilgim var ama uzun zamandır başarılarının arkasında yatan nedenleri merak ediyordum. Kabul edelim ki birçok konuda çok başarılı bir ülke, dünyanın gündemini her zaman meşgul ediyor. John Kampfner’in “Almanlar Neden Daha İyi Yapıyor: Gelişmiş Bir Ülkeden Notlar” kitabı Eylül 2021de piyasaya çıkmış. Türkiye’de Şubat 2022de basılmış. Kampfner Almanya’da yaşamış, gazetecilik yapmış bir İngiliz gazeteci. Almanya’nın Covid19 salgını sırasındaki başarılarını görünce literatür taramış ve çok sayıda röportaj yapmış, Alman tarihini, kültürünü, kimliğini, ekonomisini araştırmış.

Ben yazımda yazarın ağzından olduğu gibi alıntılar yaptım, yorumlarımı ekledim. Hala okumayanlar için linki aşağıda, kısa bir vidyosu da her zaman olduğu gibi izlemeniz için ekte. Bu arada yazımı okuduktan sonra “Türkler Neyi İyi Yapar?” konusundaki düşüncelerini yorumlara yazanlara da teşekkür ederim. Birbirimizden ne çok şey öğreniyoruz.

Yarın çok ilginize çekeceğini düşündüğünüz bir konuda düşüncelerimi paylaşacağım… Telefonlarınız aracılığıyla bulunduğunuz ortamların dinlendiğini düşünüyor musunuz? Hiç “ses istihbaratı endüstrisi” diye bir şey duydunuz mu? Yarın 11.00’de tüm platformlarda buluşalım, bu konudaki merakımızı yine birlikte giderelim, siz de sorduğum sorulara yarın cevap verin. Bekliyorum.. 

https://muratulker.com/y/almanlar-neden-daha-iyi-yapiyor/

YORUM YAZIN