Müzik

UNUTULAN FENERBAHÇE MARŞI… Özet Vidyo

LinkedIn

Geçen hafta tango dünyasına gittik. Ertuğrul Sevsay’ın kaleme aldığı “Türk Tangosunun Kurucusu Necip Celal Andel Sanatı-Hayatı-Yaşadığı İstanbul”  isimli kitabı inceledim.

“Andel modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini atan ve hızla ilerlemesinde büyük payı olan insanlarımızdan biri. 

“Batı dünyasının çok sesli müziğine olduğu kadar Türk müziğine de çok meraklı olan Andel en çok tangolarıyla tanınır. Onun tangoları, Cumhuriyetimizin müziğidir. Tango, Türkiye’de çok sesli müziğin halk tarafından benimsenmiş ilk örneğidir.” diyordu yazarımız Prof. Dr. Ertuğrul Sevsay. Kendisi Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Kompozisyon, Orkestra Şefliği ve Tonmayster Bilim Dalları öğretim üyesi. 

Necip Celal Andel’in, ömrünün son yılları benim İstanbul’da yaşadığım çocukluk yıllarıma denk geliyor; hatıralarım depreşti ben de pasajlar paylaştım yazımda… Okumayanlar için linki ve kısa bir vidyosu ekte.

 

Yarın halkla ilişkiler dünyasına gideceğiz. Yapay zeka tüm çalışma alanlarınızda etkili olduğu gibi halkla ilişkiler ya da biraz daha kapsamı geniş ele alırsak kurumsal iletişim alanını da etkiliyor. Yarın yine ilginç bir kitap incelemesi yapıp bu konudaki görüşlerimi paylaşacağım. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasına sorumlu iletişimin eklenmesinin talep edildiğini biliyor muydunuz? Yarın 11.00’de tüm platformlarda birlikte öğrenelim…

Yazının tamamı: https://muratulker.com/y/unutulan-fenerbahce-marsi/

 

YORUM YAZIN