Çevre

Sürdürülebilirlik dersine iyi çalışan Ülker’in notu iki kademe birden yükseldi!

LinkedIn

Türkiye’nin lider gıda markası Ülker, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası ödüller alıyor, önemli başarılara imza atıyor. Çeşitli girişimler ve projeler yoluyla taahhütlerde bulunuyor ve sürdürülebilirlik performansını şeffaflık içinde paylaşıyor. Şirketlerin sera gazı emisyonlarını ve iklim değişikliği stratejilerini kamuoyuyla gönüllü olarak açıkladıkları Karbon Saydamlık Projesi (CDP – Climate Disclosure Project) de bunlardan biri. Proje kapsamında gerçekleştirilen 2022 İklim Değişikliği ve Su Güvenliği değerlendirmesi sonucunda “İklim Değişikliği” skorunu artırdığı haberini iftihar ve memnuniyetle karşıladık. I-REC yenilenebilir enerji sertifikası alarak on binlerce ton karbon salımının önüne geçen Ülker, sürdürülebilir ham madde tedarikinden üretim verimliliğine uzanan geniş bir yelpazede yenilikçi uygulamalar hayata geçirmeye devam ediyor. Gıda israfını önleme ve ağaçlandırma çalışmaları gibi katkıları da cabası! Nesillerdir tüketicilere mutluluk dağıtan  Ülker’in, gelecek nesilleri de düşünerek yürüttüğü bu çalışmaları canıgönülden destekliyor, katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.

Ülker’in postu:

Uluslararası çevresel raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP-Climate Disclosure Project), 2022 İklim Değişikliği ve Su Güvenliği değerlendirmesinin sonuçları açıklandı. Şirketlerin, yatırımcıların ve hükümetlerin iklim değişikliğine yönelik önlem almalarını sağlayacak bilgileri toplamak ve paylaşmak amacıyla başlatılan Karbon Saydamlık Projesi aracılığıyla, 15 bine yakın şirket sera gazı emisyonları ve iklim değişikliği stratejilerini kamuoyu ve yatırımcılarla gönüllü olarak paylaşıyor.
Verilerini paylaşan şirketler arasında biz de yer alıyor, sürdürülebilirlik çalışmalarımıza ve karbon salım artışı olmadan büyümeye devam ediyoruz. Yürüttüğümüz enerji verimliliği ve operasyonel mükemmellik çalışmalarımız, elektrik enerjisi tüketimimizin bir kısmını yenilenebilir kaynaklardan kullanmamız, sürdürülebilir ham madde tedariki için yürüttüğümüz projeler ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde diktiğimiz fidanlar sayesinde, iklim değişikliğinin etkilerine azaltmaya katkı sağlıyoruz. Bu çalışmalarımızın bir sonucu olarak da “İklim Değişikliği” skorumuzu iki kademe birden artırarak B’ye yükseltmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

YORUM YAZIN