Paylaştıklarım

İlim Yayma Vakfı Ödülleri 2023

LinkedIn

İlim Yayma Vakfı ödülleri, Türkiye’deki bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi, milli sorunlara çözüm üretebilecek imkân ve kabiliyetlerin geliştirilmesine öncü olacak evrensel nitelikteki bilimsel çalışmaları gerçekleştirenlere veriliyor. Bildiğiniz üzere, Babam Sabri Ülker, İlim Yayma Vakfı’nın kurucu başkanıdır. Sabri Bey başkan olarak görevde bir yıl kalmış. 10 yıl Mütevelli Heyet’te başkan vekili ve üye olarak görev yapmıştır. Ölümünden sonra da onun izinden giderek İlim Yayma Vakfı’na tüm çalışmalarında ve etkinliklerinde desteklerimiz artarak devam etmektedir. Bu akşam yapılan ödül törenine Cumhurbaşkanımız da katılarak “Bizim ilk cemiyetimiz İLİM YAYMA olmuştur. Ben de bir İlim Yayma meyvesiyim.” diyerek tüm ilim yayma gönüllülerini çok mutlu etmiştir. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyor, ödül kazanan bilim insanlarını canı gönülden kutluyorum.

İlim Yayma Vakfı Başkanı  Necmettin Bilal Erdoğan: “İlim insanlığa hizmet etmek, insanı yaşatmak, umudu yeşermek, yarınları var etmek için vardır. Yıkmak, yok etmek, tüketmek için değil, ilim oldurmak içindir…” diyerek bizleri irşad etti.

 

-İlim Yayma Vakfı 50. Yıl Özel Ödülü’nün sahibi Aziz Sancar oldu. Ödül miktarı 150 tam altın. 

-Sosyal Bilim Ödülü’nü Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zekeriyya Kurşun kazandı. Ödül miktarı 50 tam altın. 

-Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimler Ödülü Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden Prof. Dr. İlhami Gülçin’e verildi. Ödül miktarı 50 tam altın. 

YORUM YAZIN