Paylaştıklarım

Şok Goyası, Bu Şok’lar Bir Başka

LinkedIn

Dün, sabah trafiği hafifleyince 987 kodlu Beylikdüzü Beyaz Şok Market Mağazasını goyaladım. Mağaza yeni açıldığı için, fotoğrafta gördüğünüz gibi coşkulu bir atmosferi var, tam bir şenlik havasında. Girişte “Cumhuriyetimizin 100. Yıl Şenlikleri – Toplam 1000 Üründe Süper Fırsatlar” yazan bir mesaj karşıladı beni. Fotoğrafta gördünüz ürünlerde ve tabii ki daha bir çoğunda %50 indirim var.
Bir türlü dükkanın büyüklüğünü size tam aksettirecek bir fotoğraf çekmeye muvaffak olamadım. Şöyle anlatayım, toplam rafların uzunluğu tam 379metre. Bir de şimdilik 15metre boyunda olan taze meyve sebze için bir dolabımız var. İçinde de neler var neler. Mağazada dolaştım, bazı bölümleri birkaç kez dolaşmak zorunda kalınca, bir tek mağaza goyası yolculuğu yarım kilometreyi geçiyor, yani günlük yürüyüşümün bir kısmını tamamladım diyebilirim 😊. Burası gerçekten ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz bir yer haline gelmiş!
Toplamda 9 tane kasa bulunuyor ve bunların 4’ü hızlı kasalar. Hızlı kasalar ‘self checkout’ yani ürünleri kendiniz hızla okutup ödemenizi yapıp geçebiliyorsunuz.
Kadınlar tarafından el emeği ile hazırlanmış ürünlerin yer aldığı bir dolap da mevcut. Bu, bizim için önemli bir konu ve bu girişimi iftiharla destekliyoruz. Neticede en güzel destek ev ekonomisine yapılandır. Nedir özelliği; depremin ardından bölgede hayatın normale dönmesinin en önemli şartı, bölge insanının ekonomik olarak geçmiş günlerdeki kazanç seviyesine ulaştırılmasıdır. ŞOK Marketler’in bu amaca hizmet eden ‘ŞOK’ta Ben de VARIM’ standındaki ürünler deprem bölgesindeki kadınların el emekleri ile ürettikleri ürünlerdir. El işçiliğinin lezzetini, deprem bölgesinin dayanışma ruhuyla birleştiren bu girişim, sadece ürünlerin değil, aynı zamanda umut dolu bir geleceğin simgesidir. Yerel üretimi canlandırarak deprem bölgesinde yaşayan kadınların gücüne güç katan ŞOK Marketler’i tebrik ediyorum.
Bu dükkan hakikaten farklı, içinde herkesin aradığı şey mevcut; sushi, tofu, gurme sandviçler, hazır meyve salataları, renk renk donutlar, çeşitli pastane ürünleri, anında pişirilmiş pizza ve fiyatı tuzlu 😊 ama Movenpick Swiss Chocolate dondurma bile var, rafta eksik olanı ben almıştım 😊

Anında pişirilmiş pizza; kafe ve yeme içme alanı da var dükkanda; kahve veya çay ile anında pişirilmiş sıcak pizzalar, çeşitli sandviçleri keyifle yiyebiliyorsunuz.

Neticede ben çok mutlu ayrıldım bu goyamdan; evin temel ihtiyaçlarından, kişisel bakım, ev-mutfak gereçleri, giyim ayakkabı, elektrikli ev aletleri gibi birçok ihtiyacın tek noktadan karşılanması için oldukça güzel. Üstelik ferah bir ortamda gezerken, taptaze ürünleri alabileceğiniz ve alışverişinizi uygun fiyat ve indirimlerle yapabileceğiniz bir yer! E daha ne olsun! Allah sayılarını arttırsın.

YORUM YAZIN