Videolarım

Şirkette Yapay Zekadan Müdür Olur Mu? Özet Vidyo

LinkedIn

YAPAY ZEKA NE KADAR YETENEKLİ

Yapay Zeka Ne kadar Suni… Daha Neler Gelecek Başımıza başlıklı yazımı 4 Ekim 2020 ’de tarihçesiyle yazmışım (https://muratulker.com/y/yapay-zeka-ne-kadar-suni-daha-neler-gelecek-basimiza/).

Chatgpt’nin başlangıcına, ilk yapay zeka teriminin kullanılmasına, Türkiye’de 1958 yılında Cahit Arf’ın Erzurum’da yaptığı yapay zeka konulu konuşmasına değinmiştim.

Malum her şey hızla değişiyor, geçtiğimiz hafta da “şimdi durum ne?”yi merak edenler için güncel araştırmalar ve kaynaklarla anlattım. Siz de yapay zekayı nerelerde kullanabilirsiniz, önümüzdeki süreçte bizi olası bekleyen şeyler neler merak ediyorsanız ve yazımı kaçırdıysanız özeti vidyoda tamamı ise linkte.

 

Yarınsa insanlık tarihi için özellikle Batı literatüründe yazılıp çizilenleri biraz sorgulayalım diyorum. Peter Watson’un Yapı Kredi Yayınlarından çıkan ve defalarca basılan bin sayfalık Fikirler Tarihi kitabını odağa alıp bakalım ne deniyor, ben ne düşünüyorum paylaşayım. Sizlerden de her zaman olduğu gibi katkı bekliyorum tabii ki… Yarın 11.00’de yine tüm platformlarda görüşmek üzere.

 

https://muratulker.com/y/sirkette-yapay-zekadan-mudur-olur-mu/

 

YORUM YAZIN