İş Hayatı

pladis Global Ekibiyle Akşam Yemeğil

LinkedIn

Covid 19, 2019-22 yılları arasında bütün dünyayı kavuran bir salgındı, atıştırmalık işimize çok zarar vermemekle beraber yine de çok zor günler geçirdik. Bilhassa işi global olanlar için seyahat edememek sadece işi değil hayatı da etkiliyor. Nihayet salgın sonrası her şey normale dönecek derken dünya yokluklar ve enflasyonla karşılaştı. İnsan her şeye alışıyor. Bütün dünya milletleri de enflasyona alıştılar. Buna rağmen 2023’ün ilk yarısında işlerimizde çift haneli büyüme kat ettik. pladis Global için 2023 ilk yarı değerlendirme toplantısını İstanbul’da yapmıştık, ABD’den Kazakistan’a kadar birçok ülkeden tüm çalışma arkadaşlarımızla beraberken akşam yemeğinde onları Boğaziçi’nde ağırlamayı tercih ettim. Bir İstanbullu olarak şehrimizin bu büyüleyici özellikleriyle iftihar ediyorum. Üstelik akşam dolunay da vardı.
Köprülerin altına lazerle yazılan evlenme teklifi yabancı misafirlerimizin oldukça ilgisini çekti bu arada😊. Ben de onlara yalıların tarihini anlattım turumuzda. Salman Amin, Kemal Gül ve Carlos Canals ’ın eşleri de bizimle birlikteydi akşam. Carlos’un eşi Celia Maria Gutierrez İstanbul’a ilk defa geliyordu ve oldukça etkilendiğini söyledi şehrimizden. Salman Amin’in eşi Neelum Amin ise birçok defa geldi ve çok seviyor güzel İstanbul’umuzu. Ne mutlu… Bu arada Suryakant Pandey’ kızı Pari Pandey de bizimleydi ve şansa o gün doğum günüydü hep birlikte pasta keserek 19. yaşını kutladık.
pladis’in 2016 yılında kuruluşundan beri geçen 7 yıl içerisinde Türkiye’den ve United Biscuit firmalarından bir araya gelerek kurduğumuz ekip artık birbirlerini tanımış, kaynaşmış, iyi ve kötü günde birbirlerini destekleyen başarılı bir ekip oldu.
Hepsi, Türkiye’den Ülker firmasının kendinin birkaç misli büyüklükteki bir yabancı firmayı alarak global oluşunda “ben de oradaydım” diyebilecek. Bütün görüşme ve konuşmalarımızda bana enteresan gelen bir şey paylaşmak istiyorum sizinle; her milletten insan söylediklerinin doğruluğunu ispatlamak gelecek öngörü ve taahhütlerinde sabit kadem olduğunu vurgulamak için “inşallah” sözcüğünü kullanıyor. Evet yanlış duymadınız bizim halk arasında öylesine kullanıldığı şeklinde değil, teyit ve tekid etmek için eminlik anlamında kullanıyorlar. (İnşallah: ben elimden geleni yapıyorum ve umuyorum Allah dilerse olur.) Bu da Ülker’imizin global iş dünyası literatürüne bir katkısı olsun.

YORUM YAZIN