İş Hayatı

BAKIN NELER DEMİŞİM: İŞ DÜNYASINDA BAŞARI İÇİN TASARRUF ŞARTTIR. SENDİKA DÜNYA AHRET KARDEŞİMDİR.

LinkedIn

Saygı Öztürk pazar günü HAK İŞ Kutlamalarında sohbetimizden notlarını yayınlamış. Nelerden bahsettik derseniz; iş dünyası ve tasarruf üzerine konuştuk. Malum devir herkes için tasarruf devri.
Bana kalırsa iş dünyasında başarı, doğru tasarruf etmekten ve güzel ahlaktan geçer.
✈ Uçaklar: İş dünyasının yoğun temposunda iki uçağım vardı, bana senede dört iş haftası kazandırıyorlardı. Ama tasarruf için onları sattım. Bu örnek, tasarrufun kazançtan ve şahsi konfordan mühim olabileceğini gösteriyor.
💰 Borçları Azaltmak: 7.5 milyar Amerikan doları borcum vardı. Sendikasyon, varlık satışları ve acil ve sıkı bir tasarruf politikası ile borcumuzu 1.3 milyar Amerikan dolarına düşürdük. İşlerimiz, hamdolsun şu an iyi durumda, ancak tasarrufu asla göz ardı etmeyeceğiz.
⚽ Bir de tabii ki Fenerbahçe’den bahsettik: Fenerbahçe iyi bir sezon yaşıyor. Ben spor tutkumu sürdürmeye devam ederim. Bu tutkular hayatımıza renk katar.
Ve en önemlisi çalışma arkadaşlarım & sendikam:
Sendikam benim dünya ahret kardeşimdir. Kul hakkına inanıyorsanız sendika hem bu dünyada, hem öbür dünyada lazım. Toplumun temel taşıdır, güven tesisinin olmazsa olmazıdır.
Kalanı yazıda:

https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarlar/saygi-ozturk/26-ulkede-fabrikalari-olan-unlu-patron-tasarrufa-kendinden-basladi-7839318/

 

YORUM YAZIN