Videolarım

DAVOS: ÇILGINLIKLARLA DOLU BİR DÜNYADA BİZ NE YAPACAĞIZ? ÖZET VİDYO

LinkedIn

Geçen hafta Davos’un “Güveni Yeniden İnşa Etme” (rebuilding trust) konulu 2024 toplantısını yazdım.
Davos etkili mi değil mi, dünya kamuoyunda gündem oluşturabiliyor mu, tartışmalarını bir yana bırakmak gerektiğini düşünüyorum. 54. Davos, yapay zekanın vaatleri veya dezavantajlarından küresel ekonomiyi gölgeleyen siyasi risklere kadar kurumsal dünyada konuşulan birçok konu; bir yanda umutlar, bir yanda kaygılar konuşulsa da, önemli bir platform; mesela bu yıl son iki yıldır dünyadan daha çok sayıda devlet adamı ve siyasetçi Davos’a katıldı, önemli açıklamalarda bulundu (350 hükümet lideri ve bakan ile 80 ulusal güvenlik liderinin de aralarında bulunduğu 3.000 delege).
Filistin topraklarındaki İsrail’in “orantısız” müdahalesi Ukrayna-Rusya savaşının aksine halının altına süpürülse de, platformda konuşulanlar ve konuşulamayanlar dünya iş, devlet ve siyasi kamuoyunun trendlerini bize sunuyor ve yakından takibi hak ediyor. Geçen haftaki yazımda yer verdiğim bilgileri bu bağlamda ele alırsanız çok faydalı olacağını düşünüyorum. Okumayanlar için linki ve kısa vidyosu burada…
Yarın ilginç bir dizi yazıya başlıyoruz. İsmet Berkan insanlığın tarihini anlatan bir kitap yazmış. Okuyup, düşüncelerimle harmanlayıp detaylı bir özet çıkardım sizin için. Okumanızı tavsiye ederim, bu kadar kısa bir sürede insanlığın tüm tarihine, hem de Türkiye dahil hakim olup yeni okumalara kapı aralayacak bir kitap bulmak gerçekten zor. Saat 11.00’de tüm platformlarda bekliyorum.
Yazının tamamı:https://muratulker.com/y/davos-cilginliklara-dolu-bir-dunyada-biz-ne-yapacagiz/

 

YORUM YAZIN