Kitap

Çocuklara Ucuza 3 milyon Kitap, Şok ve Sabri Ülker Vakfımız Takdiri Hak Ediyor!

LinkedIn

Şok Marketler 1 Ocak’tan itibaren 1000 ürünü sabitleyerek enflasyonla mücadelede büyük bir adım attı. Çok da iyi oldu, sonra birçok zincir de katıldı. Artık işimize bakıyor, her zaman olduğu gibi en iyisini, en ucuzunu, en sağlıklısını, çevreyle uyumlusunu müşterilerimizin farklılıklarını da dikkate alarak sunmak için titizlikle çalışıyoruz. Aslında İndirim Marketleri Türkiye’de birçok ürünün fiyatını düşürerek, fiyat regülasyonunu sağlıyor. İnşallah bizim ŞOK Marketlerde yaptığımız gibi “Tarladan Sofraya” uygulamamız tüm ülkeye yayılınca verim ve memnuniyette artacaktır. İlaveten Seç Marketler “tedarik franchise sistemi” de bakkal esnafına avantaj sağlayacaktır.
Bunu daha iyi anlatabilmek için çok önemsediğim sonuçlarıyla beni mutlu eden gerçek anlamda bir sosyal sorumluluk projesinden söz etmek istiyorum. Şok Marketler’in varlığı sayesinde tüm bunlar gerçekleşebiliyor, tüm çocuklar mutlu oluyor.  
2020’nin başlarında “Çok şaşırdım” başlıklı bir yazı yazmış ve sağlıklı yaşam ve beslenme kurallarını öğreten, bilime yönelik merakı arttıran çeşitli yaş gruplarına yönelik Sabri Ülker Vakfı Çocuk Kitapları hazırlamaya başladığımızı belirmiştim (https://muratulker.com/y/cok-sasirdim-sabri-ulker-vakfindan-cocuklara-tam-1milyon-kitap-ulkemizde-ne-kadar-kitap-okunuyor-okunan-kitap-adedi-nedir/). Hepsi çocuk pedagojisini dikkate alan, çok özenle seçilmiş kitapları uygun fiyatlarla, tüm Türkiye’de ebeveyn ve çocuklarla buluşturdu. O yazıda kitapların  7 ayda 450 bin adet sattığını yazmıştım.
Bu projede kitaplar salgın döneminde 3.99-4.99 TL’ye satılırken çocuklarını evde eğitmek, eğlendirmek isteyen velilere yardımcı oldu. Şok ve Vakıf kitapları çeşitlendirerek çocukların motor becerilerini geliştirmeye yarayan boyama/yapıştırma, bulmaca kitapları eklediler. Aralık 2022 dahil Şok Marketler tam 3 milyon 105 bin 729 adet Vakıf Çocuk Kitabı satmış. Bunlar şimdi 9.90 TL-19.90 TL aralığında kitaplar ve muadilleri piyasa da 70-80 TL’ye satılıyor. Artık diğer zincirler de takipçi oldular, kampanyalarında çocuk kitabına yer veriyorlar. #mutluetmutluol
“Kitap Okumayan Çocuk Kalmasın projemizi başlatan Vakıf Başkanımız Ali Ülker ’e, Vakıf ve ŞOK Yönetim Kurulu ve ekiplerimize çok teşekkür ediyorum.

 

YORUM YAZIN