Düşünce Yazıları

Bir YENİ TÜRKİYE RÜYASI çizebilsek…

LinkedIn

Evet haklısınız ahir zaman (son devir), dünyada iklim değişikliği, bizde izansızlık, görmemişlik aldı yürüdü. Eskilerin tabiriyle neredeyse kıyamet kopacak. İstanbul’da  büyük bir AVM’nin kasap vitrininde yaşlandırılmış etler üzerine sahiplerinin isimleri yazılmıştı, kendi adımı da görünce o kadar şaşırmıştım ki halen hatırlarım. Tabii öyle bir siparişim yoktu, itiraz ettim kaldırdılar.

Bizim çoçukluğumuzda aldığınızı göstermek ayıp idi, komşun alamaz ise onu utandırmaktan çekinirdin, şimdi ise nereden aldın, hangi marka, kaça aldın önemli… Maksat böbürlenmek!

Traşı unutmuş, siyah t-shirtli kabadayı kılıklı şöförler, yolda herkesi tehdit edenler, istediği yere park edenler, say say bitmez.

Son devirde kültürümüz acayip oldu. Dijital app’ler dahil yiyecek/içecekler, prosesler … hepsinde anormal bir iyileşme varken, sanki insan neslinin kalitesi düşüyor. Biz ülke olarak Siha, İha bile yapıyoruz, çok ciddi sanayi ülkesi olduk. Bunları yapan nesilin aldığı eğitimi ve yaşam şartlarının daha üstününü şimdiki gençlere vermeliyiz. Tüm gençlerimize ideal ve motivasyon aşılayabiliyor muyuz. Tabii bunlar zor değil, bu günlerde herşeyi başarabilecek kapasiteye gelen ülkemizde, tüm gençlerimizi kapsayan sosyal politikalarla, gençlerle diyalogla, bir “YENİ TÜRKİYE RÜYASI” çizebilsek, insanımıza önem vererek, herkesin mutlu olacağı bir gelecek için elele çalışsak, bizi kimse durduramaz.

YORUM YAZIN