Paylaştıklarım

Ağaç Yaşken Eğilirmiş ya da Çocuktan Al Haberi!

LinkedIn

Okulların kapanmasıyla anneler, babalar, “ne yapsak da çocuklarımızın hem eğlenceli hem de öğretici nitelikleri olan bir etkinlikte kaliteli vakit geçirmesini sağlasak?” diye düşünmeye başlıyor. Ülker de böyle düşünmüş olacak ki çalışma arkadaşlarımız olan anne babalara çocuklarının sanatla buluşmasını sağlayacak, bunu yaparken çocuklarımızın dikkatini sürdürülebilirlik temasına çekecek bir etkinlik düzenlemiş. 

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde, karnelerini almış 7-12 yaş arasındaki çocuklarımız profesyonel eğitmenlerin gözetiminde Ülker ambalajlarını kullanarak Ülker Güzel Ülkem Ormanı’nı oluşturup akabinde de ormandaki hayvanları bizzat şekillendirdiler. 

Bu etkinlik sadece çocuklarımız için değil benim için de öğretici oldu. Geri dönüşüm (recycle) kavramına aşinaydım, bu etkinlik vesilesiyle de ileri dönüşüm (upcycle) kavramıyla tanıştım. Asıl amacına uygun kullanılamayacak durumda olan nesnelerin başka bir amaçla kullanılarak değerlendirilmesine de ileri dönüşüm deniyormuş. Ülker ürünlerine ait ambalajlar sanat atölyesi etkinliğinde upcyle’a tabi tutuldu ve çocuklarımızın hünerli ellerinde birer sanat eserine dönüştüler. 

İstikbalimiz olan çocuklarımızı “İsrafsız Şirket” kültürümüzle küçük yaşta tanıştırarak #sürdürülebilirlik konusunda bilinç kazanmaları için ilk adımı atmış olduk. Geleceğin sanatçılarının, bu atölyelerde bir araya gelip mutluluklarını paylaşan yetenekli çocuklarımız arasından çıkması mümkün 😉

YORUM YAZIN