Paylaştıklarım

Geri dönülmez bir yola girdi Dünya Ticareti artık!

LinkedIn

Covid salgını sonrası hız kesmeyen e-ticaret furyası artık tüketicinin ana tercihlerinden biri oldu. Yıldız Holding  Ceomuz Mehmet Tütüncü  beyin de açıkladığı gibi süratle dönüşüyoruz. Omnikanal ticaret yapamayan firmalar zorlanacak herhalde. Teşekkürler Mehmet Tütüncü bey.
Konu hakkında daha önce yayınladığım iki makalemin de linkini de paylaşıyorum:

https://muratulker.com/y/degisen-tuketici-degisen-kanal-yapisi-ve-seattleda-bir-goya/

https://muratulker.com/y/degisen-tuketici-degisen-kanal-yapisi-icin-yoneticilerimiz-ne-dediler/

Mehmet Tütüncü bey’in paylaşımı:

Küresel salgının etkisiyle yalnızca beş ayda beş yıla denk bir büyüme performansı gösteren online alışveriş sektörü güçlenmeye devam ediyor. Üç yılın ardından artık bir tüketici tercihine dönüşen bu yenilik, perakendecilerin müşteri taleplerine yanıt verebilmek için daha fazla yatırım yapmalarını gerektiriyor. Yıldız Holding’de hayata geçirdiğimiz Cepte ŞOK Motor projesi ve Bizim Toptan’ın çok kanallı satış stratejisi gibi adımlarımızla, değişime çevik bir şekilde ayak uyduruyoruz. Bu alana liderlik eden şirketimiz eStar da faaliyetlerinin kapsamını başarıyla genişletiyor. Tüketicilerin kişiselleştirilmiş promosyonlara, alışveriş rahatlığına ve ekonomik tekliflere yönelik talepleri bu denli yoğunken perakendecilere de iyi düşünülmüş yatırım stratejileri belirlemek düşüyor. 
//
Thanks to the impact of the global pandemic, grocery e-commerce industry performed so good in five months that the sector experienced the equivalent of five years of growth in just five months and the industry continues to grow. This innovation, which has become a consumer choice over the past three years, requires retailers to invest in more in order to respond to customer demands. As Yıldız Holding, we are adapting to change with agility through the projects we have implemented such as CepteŞOK Motor project and Bizim Toptan’s omni channel sales strategy. eStar, our pioneering company in e-commerce, is successfully broadening the scope of its operations. With high consumer demand for personalized promotions, convenience of online shopping and economic offerings in place, retailers should identify well-thought-out investment strategies. 

Makale Linki:

https://www.mckinsey.com/industries/retail/our-insights/the-next-horizon-for-grocery-ecommerce-beyond-the-pandemic-bump

YORUM YAZIN